Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою!

Time Додано: понеділок, 04 січ. 2016, 17:14 ( більше 3 року назад )

Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою! Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою! Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою! Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою! Бажаєте вчитися і водночас відпочивати та зміцнюватися фізично? Подорожувати світом, не виходячи з дому? Займіться радіосправою!

Вони називають його іншим світом, стверджуючи, що зрозуміти їх можуть лише ті, хто натхненно захоплюється якимось хобі. Заявляють, мовляв, що від решти світів їхній відрізняється особливою багатогранністю та силою-силенною різних складових й елементів. Лише у ньому можна не лише відвідати купу країн світу за один вечір, не виходячи при цьому з власного дому, а й поспілкуватися з десятками таких само захоплених індивідів, не лише відпочити думками і душею, а й набратися нових знань та вмінь. Та хіба це все, чим характеризується ця царина? Царина, ім’я якій – радіоаматорство

Радіоспорт в Україні сьогодні знаходиться на стадії реанімації – пік його розвитку припав на часу Радянського Союзу, розповідає Олександр Семенюк. Нове життя у радіоаматорську справу вдихають у службі радіозв’язку, що діє при бердичівському ЦПО ім. Разумкова та в одному зі спеціалізованих гуртків Маркушівської школи (в обох, до речі, верховодить пан Олександр). Якщо «бердичівська» аматорська служба була створена не так давно, і нині чекає на бажаючих спробувати свої сили у радіосправі, то історія радійної спільноти у Маркушах розпочалася ще півсторіччя тому.

Має радіоаматорство початок – немає радіоаматорству кінця… Азам приготування цієї непростої «страви» вчать ось у цих кабінетах, а далі ускладнюють процес, домішуючи до головних «інгредієнтів» фізику, географію, іноземні мови, тренований, підготовлений до фізичних навантажень, організм. Тут теорію звикли підкріпляти практикою, а тягу до захоплюючого хобі – ґрунтовними знаннями.

У Маркушах, власне, юні радійники працюють з двох напрямків – операторами на радіостанції та фахівцями з радіопеленгації. Над останніми тримає шефство вчитель Олександр Гончарук.

Одного дня він ганяв у футбол і побачив, як старшокласники з приймачами і у навушниках бігають, наче, щось шукаючи. Сьогодні Сашко Ніколаєв вже добре знає, що то таке – розставляти та збирати «лисиць» і взагалі з чим її їдять – радіопеленгацію.

Що таке юність? Це час, коли серце просить змагань та перемог. Якщо уповати на теорію ймовірності, то ще рік-два, і маркушівські радійники посядуть топові місця у всеукраїнському рейтингу.

Двом старшим Олександрам вдалося з однаковим успіхом залучити до радіосправи не лише хлопців, а й дівчат. Під час зйомки сюжету останні якраз здавали спеціальний тест – встановлювали радіозв’язок англійською мовою.

Що може бути цікавішим за спілкування та ділення думками з колегами у різних куточках України й світу в їхньому випадку з приводу тієї чи іншої апаратури, різних антен та пристроїв, кількості та якості встановленого радіозв’язку із далекими станціями?

Радіоаматори – то, хоча і окрема каста, але входять до неї люди абсолютно різного віку, соціального статусу та роду занять. Тут тобі дорослі і малі, тут – школярі зі студентами і президенти країн із монархами. Без знань у радіосправі не обійтися ані у народному господарстві, ані у сучасних Збройних силах, ані у космосі, ані під час природних катаклізмів.

Комусь може здатися, що ці люди існують суто на своїй (радіо) хвилі, але це не так. Принаймні, самі вони вважають власну діяльність суспільно корисною. Тому і докладає сьогодні Всеукраїнська Ліга радіоаматорів усіх зусиль, аби відновити гуртки, подібні маркушівському і бердичівському. В обох із нетерпінням чекають на нових вихованців та нагадують: обрана ними справа – це нові знання й можливості. Які ніколи не будуть зайвими.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0