Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Переможцями волейбольного турніру пам’яті Героїв Небесної Сотні стали студентки Бердичівського педколеджу
Chatbox Роман Бабенко
Я тоже на волейбол записаться с ...
Time 17:28 - 26-11-2021
11-ро юних важкоатлетів вибороли перші місця на чемпіонаті області
Chatbox Роман Бабенко
Заниматься подобными видами спо ...
Time 09:47 - 12-11-2021
У «Бердичівтеплоенерго» чекають на Акти про готовність до опалювального сезону
Chatbox Роман Бабенко
Я тоже к отопительному сезону у ...
Time 10:21 - 26-10-2021
 За кредит від НЕФКО у Бердичеві замінять обладнання насосних станцій та частину труб
Chatbox Роман Бабенко
Возможность получить кредит это ...
Time 09:51 - 22-10-2021
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Роман Бабенко
спортивные кроссы, легкие для б ...
Time 21:04 - 20-10-2021
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів збагатився національною святинею: у місті відкрили Верхній Храм Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Бердичівської

Time Додано: вівторок, 12 черв. 2012, 06:00 ( більше 9 року назад )

Коли місто вбирає у себе культуру різних народів, коли воно позиціонує себе як місто гостинне, мудре і гарне, то зовсім не дивно, що його обличчя прикрашають національні святині. Днями Бердичів збагатився такою святинею, у ньому відбулася подія, на яку чекали 20 років: свої двері усім віруючим католикам відчинив верхній храм Санктуарію Матері Божої Бердичівської. Звісно, усіх бажаючих вмістити храм у себе не міг, але подібні дні багаті на дива, тож на оселю Господа перетворилася уся площа перед костелом. Як і очікувалося своєю увагою таку знаменну подію не могли оминути високоповажні гості. Таких вистачало і з боку України, і з боку Польщі. Делегацію вітчизняних посадовців очолив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин та міністр культури Михайло Кулиняк. З боку сусідньої Польщі очікували на приїзд Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна. Серед тих, хто взяв участь у відкритті верхнього храму, були Посли Сейму Польської Республіки, представники Сєдльце – міста-побратима Бердичева та посадовці з міст, з якими Бердичів підтримує тісні дружні й партнерські стосунки. Не зміг оминути своєю увагою відкриття храму Апостольський Нунцій в Україні Томас Галліксон. Очолили ж святкову літургію Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький та Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Архієпископ Петро Мальчук. На запрошення отців-кармелітів до Бердичева прибули також священики з усієї країни та країн зарубіжжя.

Бердичів збагатився національною святинею: у місті відкрили Верхній Храм Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Бердичівської

Нехай у прекрасному храмі царює Божество, нехай у цих стінах кожен пізнає тайну Христа та відкриє свій шлях до спасіння, лунало у спільній молитві.

Віра – то зерно, а чи принесе воно гарні плоди, залежить лише від людини, проголосив у своїй проповіді Архієпископ Петро Мальчук. Пройти обряд хрещення – ще не означає стати справжнім християнином, нагадав Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії,

потрібно створити такі умови у собі, аби віра твоя почала плодоносити.

Люди часто задаються питанням: «Чому, мовляв, мені, непоганій по суті, Бог не йде назустріч у проханнях, а сусідові – п’яничці та розбишаці, начебто, виказує свою прихильність?»… Служителі Церкви дають цьому своє пояснення: людина часто-густо ставить у центрі віри себе, намагаючись всіляко схилити Господа до сприяння їй у різних справах. У центрі ж віри має бути Бог, підкреслюють священики, і підхід «Ти – мені, я – тобі» у цьому випадку не доречний. Релігійні мужі просили у Господа оточити верхній храм Санктуарію Матері Божої Бердичівської, його прихожан і всіх навколо любов’ю.

Апостольський Нунцій в Україні Томас Е. Галліксон: «Від імені Папи Бенедикта XVI я висловлюю всім вам вітання з нагоди освячення відновленого храму у місті Бердичеві. Отцям-кармелітам бажаю, щоб вони служили у цьому Санктуарії та принесли свої плоди для оновлення церкви в Україні та для спасіння душі.»

Духовне піднесення на святі відчули і мужі державні. За зізнанням Володимира Литвина, у ситуації, коли промовляють серце й душа, навіть найкрасивіші слова зайві. Зі слів високопосадовців, найсильніше почуття, що витає під склепінням храму – то почуття єдності.

Володимир Литвин, Голова Верховної Ради України: «Висловлюю вдячність подвижникам, які утворили диво, відбудувавши цей форпост віри. Вони відбудували його у славному місті, яке Творець, очевидно, помітив своєю ласкою. Сьогодні у кожного промовляє серце і душа. Ми згадуємо тих подвижників, які у свій час прийшли на Україну для утвердження слова Господнього.»

Михайло Кулиняк, міністр культури України: «Всі ми діти нашого Господа. Україна і Польща – країни із давніми культурними зв’язками, тому, думаю, ми просто приречені бути братами.»

Свято душі і серця у стінах величного храму відчув і губернатор Житомирщини Сергій Рижук. Реставрація храму розпочалася у той самий рік, коли країна отримала незалежність, зауважив голова облдержадміністрації, тож і жити Санктуарій буде у добрі, мирі і любові.

Сергій Рижук, голова Житомирської ОДА: «Житомирська влада ще краще працюватиме на благо усіх конфесій, не роблячи поділок на те, що хтось рідніший, а хтось далекий. Всі ми діти від одного Господа. Влада повернула церквам різних конфесій понад сто храмів і надалі допомагатиме усім віруючим створювати їх.»

Розповісти історію верхнього храму Санктуарію Матері Божої Бердичівської – то значить розповісти історію самого Бердичева. Ця споруда живе у серці кожного бердичівлянина, переконаний Бердичівський міський голова. Весь цей час, порівняв, Василь Мазур, верхній храм існував наче за рахунок штучного дихання і лише тепер задихав на повні груди.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Багато пам’яток історії за довгі роки зазнало повної руйнації і були стерті з лиця землі. Деякі відродилися, але на новому місці і в новій якості. Але є такі святі місця, над якими історія не владна. Вони вище всіляких свар і непорозуміння. Їх можна пошкодити, пограбувати, але неможливо змінити їхньої глибинної сутності. Такою святинею для бердичівлян і для багатьох тисяч людей у всьому світі і Кляштор Босих кармелітів.»

Усіх, хто завітав на величне свято світового масштабу, привітав чи не найголовніша людина на цьому відкритті – настоятель храму і парафії «Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії» отець Бенедикт Крок. Як багато людей приклали руку до того, аби верхній храм ожив, говорить він, скількох вже немає в живих… Їхня невтомність, самовідданість та палка віра у Господа допомогли зробити так, аби костел осяявся присутністю Ісуса та Матері Божої Бердичівської.

Oтець Бенедикт Крок, настоятель парафії «Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії»: «Сьогодні, дійсно, великий день. 20 років тому темрява була в цьому храмі. Ми просили про ласку Божу Діву Марію, стоячи на вулиці, на сходинках храму. Нас було небагато. Пам’ятаю велику віру простих людей. Тому у цьому місці, дякуючи вам усім, хочеться сказати: «Дякую всім вам за велике свідоцтво віри».»

Зусилля отця Бенедикта оцінили і у місті, і в країні, і поза її межами. Бердичівський міський голова вручив настоятелю парафії Орден за заслуги перед Бердичевом. Заслуги священика відзначили і у Польщі. Від імені Президента Республіки Броніслава Коморовського Генеральний Консул Польщі у місті Вінниця Кшиштоф Свідерек нагородив отця Бенедикта Командорською зіркою «За заслуги перед Польщею». А кардинал Мечислав Мокшицький презентував Санктуарію чашу, отриману свого часу з рук самого Папи Бенедикта XVI.

Автор: Олександр Єжель

Камер: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0