Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Вогнем та залізом» - документальний фільм про бойовий шлях 26-ої артбригади
Chatbox Роман Федорович
CENSOREDы! а кто вас, уёбков, з ...
Time 15:52 - 08-09-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські бібліотекарі зустріли професійне свято відкриттям інтернет-центру

Time Додано: середа, 28 вер. 2011, 06:00 ( майже 8 років назад )

30-го вересня Україна відзначає День бібліотек. У Бердичеві свій 65-ий День народження святкує ще й дитяча бібліотека. Цьогоріч працівники храму книги зустріли своє професійне свято в оточенні колег з усієї області. Чисельна делегація завітала до бердичівлян відкрити разом з ними інтернет-центр. Перед тим, як оглянути приміщення центру, бібліотекарі прийняли на свою адресу слова вітаннь від керівників обласної бібліотечної системи та керівництва міста.

Бердичівські бібліотекарі зустріли професійне свято відкриттям інтернет-центру

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Прийміть найщиріші побажання здоров’я, добра, щастя, благополуччя, вдячності від людей за ту роботу, що ви робите. Я згадую фразу одного мого колеги, коли він сказав, що в дитинстві хотів працювати у бібліотеці, бо там дуже багато гарних жінок. Мені пощастило, бо доводиться працювати і з бібліотечною системою, і з культурою, і з освітою. І всі ті досягнення, що ми маємо, це спільна праця.»

На професійне свято людей прийнято вітати грамотами та преміями. Цього року більше десяти бібліотекарів області отримали свої нагороди за старанну працю. Одним із найвагоміших плодів цієї праці є грант на встановлення у бібліотеках комп’ютерів та підключення безкоштовного інтернету, що його виграли бердичівські хранителі книги. Грант заснований Фундацією Біла та Мелінди Гейтс і є абсолютно безкоштовною допомогою бібліотекам України. Провідний методист Бердичівської міської централізованої бібліотечної системи Тетяна Кущук, її колега, завідуюча юнацьким відділом Світлана Леоненкова та директор БМЦБС Людмила Лисюк працювали над грантом досить довго. За основу вирішили взяти розмаїття культурного населення Бердичева. В Україні, кажуть спеціалісти, подібної ідеї ще не було.

Тетяна Кущук, провідний методист БМЦБС: «Ми взяли розвиток цих культур. Будемо спілкуватися з людьми, які вже виїхали за межі країни, будемо вивчати традиції і культуру, будемо запрошувати діячів тих країн до себе в бібліотеку. Будемо налагоджувати зв’язки з містами-побратимами. В цьому і є доцільність нашого гранту.»

Людмила Лисюк, директор БМЦБС: «Ми одержали 15 комп’ютерів з усім наповненням: маємо веб-камери для спілкування. Найголовніше, що відкрився міст у віртуальну мережу. Ми можемо спілкуватися з іншими бібліотекарями, а наші читачі можуть розшукати своїх друзів та приятелів. Також читачі можуть почитати книгу не лише у друкованому вигляді, а й в інтернеті.»

Перед тим, як надати тій чи іншій бібліотеці технічне обладнання, грант перевіряли експерти та фахівці різних галузей, розповідає координатор співпраці з бібліотеками програми “Бібліоміст” Ірина Войцехівська.

Ірина Войцехівська, координатор співпраці з бібліотеками програми “Бібліоміст”: «Через програму “Бібліоміст” проекти проходили мінімальні вимоги, а вже експерти (представники різних галузей, зокрема й бібліотекарі) передивлялися вимоги щодо підключення до інтернету, підтримки міської влади. Перш за все, проект має бути життєздатним. Тобто, бібліотека буде дійсно робити те, що пропонує і техніка використовуватиметься для того, щоб розвивати бібліотеку, читачів і залучати більше читачів до бібліотеки.»

15 комп’ютерів, що їх виграв Бердичів, стоятимуть у центральній бібліотеці для дорослих, в дитячій, у філії №4, що в районі М’ясокомбінату, та у філії №6 на Червоній горі. Безкоштовний інтернет є заслугою міської влади. Такий інтернет-центр, переконані бібліотекарі, задовільнить усі запити сьогоднішніх читачів і покращить відвідуваність бібліотек.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0