Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Вогнем та залізом» - документальний фільм про бойовий шлях 26-ої артбригади
Chatbox Роман Федорович
CENSOREDы! а кто вас, уёбков, з ...
Time 15:52 - 08-09-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу

Time Додано: вівторок, 03 лист. 2015, 17:15 ( майже 4 років назад )

Впізнаєте? Ось так здавна звикли зустрічати на бердичівському вокзалі найдорожчих людей, близьких, друзів, знайомих. Українців, євреїв, росіян, поляків, представників різних національностей. Не так давно у місті теж зустрічали… Можливо, без музики, квітів та поцілунків, але не менш щиро, приязно і з готовністю. Цих людей – вже дорослих і ще зовсім малих – держава вже встигла означити як «ВПО» (внутрішньо переміщені особи), бердичівлянами їх вимушено зробила злочинна анексія Криму та війна на сході України. Переселенці мають бути інтегрованими до місцевих громад, і мостом культурної їхньої інтеграції повинні стати бібліотеки – так вирішили організатори тематичного проекту, що у Бердичеві зібрав повну залу дитячої книгозбірні.

«Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу «Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу «Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу «Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу «Чотири рази культурний і безліч разів сердечний»: у дитячій бібліотеці презентували Бердичів для переселенців зі сходу

Як інтегрували вимушених переселенців до місцевих громад в інших бібліотеках Житомирщини? Під час круглих столів, майстер-класів, зустрічей з творчою інтелігенцією тощо. Що зробили у Бердичеві? Презентували візитівку свого рідного міста. Як із ним познайомиш, так місто і сприйматимуть. Ця істина добре відома у Бердичеві, тож у ролі дружніх і гостинних гідів для бердичівлян-«новожилів» виступив строкатий гамірний дует у складі театральної студії «Трамвайчик» (ЦПО ім. Разумкова) та дитячо-юнацько-дорослого руху «ДоброНосики», що діє при центральній бібліотеці. Від перших гості дізналися все про Бердичів – від історії створення до анекдотів, від визначних місць і до оповідок про повсякдення його корінних мешканців. Ну а «ДоброНосики» взяли на себе, так би мовити, особисте знайомство. За час свого існування це «вибухове» товариство прийняло до своїх лав не одного нового члена, і кожному, кажуть, у них раді.

Якщо хочеш вступити до «ДоброНосиків», мусиш знати: у них – своя Конституція, свій банк Доброти, свої будинки Розуміння і Дружби, а імена їхні обов’язково мають значення: Настя – Натхненна, Сашко – Сміливий, Інна – Ініціативна, Аня – Активна, Валерія – Ввічлива і т. д. Прагнеш стати «ДоброНосиком»? Маєш бути готовий до того, що у них завжди прислухаються один до одного, не брешуть один одному, не кривдять і не обзиваються, завжди підтримують та допомагають один одному. До цієї спільноти вже встигли вступити маленькі мешканці сходу України, і, начебто, не шкодують.

Влиття до громади по-бердичівські – це ігри на швидкість, розв’язання загадок, праця у командах, малювання та складання віршів, різні конкурси і вікторини. Лише у Бердичеві осінні емоції та враження консервують до баночок, лише тут власноруч виготовлені світильники, окрім світла, випромінюють добро і посмішки, лише місцеві «ДоброНосики» здатні запустити до неба салют із мрій. Тепер вже одним великим дружнім гуртом вони могли б розважатися безкінечно, якби раптом (так, здається, було в усі часи) на свято прямісінько на «трамвайчикові» не заявилися чотири матусі.

Оце так да! Виявляється, візитівка була із секретом: доки дітлахи і дорослі знайомилися з Бердичевом та один з одним, добрі руки української матусі вже вареничків наліпили, матуся російська напекла млинців. Мама Ядзя здивувала усіх пирогами з маком, а мама Софа – фірмовим штруделем. Аби все це діло, зрештою, закріпити інтернаціональним компотом. Такий вже цей Бердичів – чотири рази культурний і безліч разів сердечний.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 7

Chatbox я

странно. брехня всё это. в городе нет ни еврейских,ни русских,не польских школ, да же классов. последний русскоязычный класс лет 10 назад закрыли на Красной Горе в №12 школе. одна мова везде.

Time вівторок, 03 лист. 2015, 19:19 (майже 4 років назад)

Chatbox 1

В Росії школи російські, в Ізраїлі - єврейські, у Польші - польські, в Україні - українські. Що тобі не так? Не подобається мова навчання -збирай валізу. :hello:

Time вівторок, 03 лист. 2015, 19:49 (майже 4 років назад)

Chatbox я

в Канаде-английские и французские. вот эталон. а украина страна третьего мира-на неё ровнятся нельзя. должна быть свобода-а не мова. :jew: раз евреи-еврейская.раз поляки-польская. ну и так далее. это город, не село. это в селе мова. конечно понаехало села не мерянно.

Time вівторок, 03 лист. 2015, 20:26 (майже 4 років назад)

Chatbox я

и вообще ты 1 (91.225.147.200) совсем тупой. у нас президент,премьер и голова рады кто? то то. :jew: какая мова???????????

Time вівторок, 03 лист. 2015, 20:31 (майже 4 років назад)

Chatbox петра для 1

говориш вализу собирать!!!! а может пора Вам по рылу свинячему дать.... :box:

Time вівторок, 03 лист. 2015, 21:23 (майже 4 років назад)

Chatbox москалику!!!

Говоришь - глагол 2 лица единственного числа пиши с Ь

Time середа, 04 лист. 2015, 18:45 (майже 4 років назад)

Chatbox доречі

Як добре, що діти розумніші, мудріші за дорослих! Молодці! так тримати!

Time середа, 04 лист. 2015, 18:46 (майже 4 років назад)