Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Заасфальтували вулицю Цадика. На черзі – її освітлення та продовження маршруту автобусів
Chatbox Алена Байбакова
Наконец-то! Можно уже ехать без ...
Time 01:33 - 02-12-2019
На пров. Заводському горів автомобіль Volkswagen Passat
Chatbox Алена Байбакова
Понабирают евроблях, дай Боже, ...
Time 01:28 - 02-12-2019
Київський режисер презентував у Бердичеві фільм про художника Сергія Танадайчука
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Меня, с Сергеем Танадайчуком, п ...
Time 12:03 - 21-10-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На фестивалі «Розмаїття» вчилися пізнавати «особливих» людей

Time Додано: середа, 26 черв. 2013, 06:00 ( більше 6 року назад )

Кампанія «Особливі виборці» добігла свого кінця. Ще на самому її початку організатори – молодіжний інноваційний центр «Медіа-М» та їхні партнери у Бердичеві з організації «Молодь обирає майбутнє» – вирішили якомога менше часу проводити у спілкуванні в тісних кабінетах. Тож і фінал проекту відзначили на свіжому повітрі – серед зелених краєвидів Бердичівського професійного агарного ліцею. Масштабне дійство отримало назву фестиваль «Розмаїття».

На фестивалі «Розмаїття» вчилися пізнавати «особливих» людей

Цілий рік «медійники», їздячи країною, намагалися спробувати навчити людей пізнавати одне одного, а особливо – інвалідів, сиріт, меншини – національні, релігійні, сексуальні. І ось настав час підводити підсумки... Робили це розмахом і цілий день – із тематичними квестами та тренінгами просто неба, з презентацією «живої бібліотеки» і фотовиставки, головними персонажами якої стали «особливі» люди зі всієї України. Окрім того, учасників фесту та всіх присутніх пригощали справжньою солдатською кашею та розважали виступом військового оркестру.

Станіслав Шумлянський, керівник проектів МІЦ «Медіа-М»: «У нас в основі проекту лежить ідея розмаїття: ми всі різні, ми є такими, якими є, і дуже важливо визнавати цю «іншість» у людині і там, де можеш, помогти їй. А сьогоднішній захід додав ще більше фарб до цієї ідеї: раніше ми орієнтувались виключно на сиріт, інвалідів, різного роду меншини. А сьогодні до нашого фесту долучилися військові. Не пам’ятаю чогось подібного на подібних заходах… Але ж військові теж, по-своєму, «особливі» люди: ми ось з вами ходимо у сорочках та сандаліях, а вони – у чоботах, мешкають у казармах і про їхнє життя, по суті, мало хто знає. І з таких «особливих» людей і складається суспільство.»

От тобі і користь від знайомства: для багатьох люди у військові формі – це, наче, «люди у футлярі»: відомо про них небагато, чим займаються у повсякденній діяльності – невідомо. Та все це не про бердичівських вояків: вони відкриті для громади. І якщо місцеві артилеристи демонстрували стройову виправку і виконавську майстерність, то представники батальйону радіоелектронної боротьби – вміння не лише гасити сигнали ворога.

Одним із співорганізаторів фестивалю виступила Бердичівська районна державна адміністрація. Опіка незахищеними верствами населення – частина їхньої роботи, кажуть посадовці, тож вони з готовністю взялися за вирішення різних організаційних моментів.

Олег Семенюк, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Бердичівської РДА: «Категорія дітей, які залучені до цього заходу, є постійно у полі зору соціальних служб районної адміністрації і її керівництва. Тому до участі у цьому заході ми поставилися зі справжнім захватом. Враження мої як посадовця – я щиро вдячний керівництву ліцею та громадських організацій, котрі виявили ініціативу щодо проведення цього заходу. А як пересічна людина, скажу, що мені перебувати тут надзвичайно приємно: я побачив усміхнені обличчя молоді, побачив, що все це дійсно їм цікаво. А це значить, що країна живе.»

Раді з можливості опинитися у центрі «Розмаїття» були і господарі фестивального дійства – колектив Бердичівського професійного аграрного ліцею.

Тетяна Поліщук, директор Бердичівського професійного аграрного ліцею: ««Молодь обирає життя!»… Вже сама назва говорить про те, що вся робота, яка пророблена на шляху до підсумку цього проекту, спрямовує наше молоде покоління на здоровий спосіб життя. Всі ті, хто організовував цей захід – керівники проекту, представники місцевої влади, громадських організацій, служби у справах сім’ї, молоді та спорту – доклали чималих зусиль, аби даний захід пройшов яскраво, насичено, змістовно. Дякую усім за те, що наш ліцей був обраний господарем цього заходу. Знаходимося ми у мальовничій місцевості: повітря, як бальзам, солов’ї співають, всі щасливі… Тобто, сьогодні у нас свято молодості, здоров’я, сонця, життя та миру.»

Влаштовуючи фестиваль і взагалі задумуючи проект, вони прагнули, аби усім його учасникам було по-справжньому цікаво, говорять організатори. Людям не вистачає спілкування, не вистачає знань одне про одного. І коли бачиш в одному місці учнівство, військових, громадські організації, чиновників, кажуть, відчуваєш, що все втілене у життя матиме користь. Головне – не боятися стати ближчим один до одного.

Станіслав Шумлянський, керівник проектів МІЦ «Медіа-М»: «Кожна людина не має боятись чогось нового, іншого, не жити старим досвідом і чужими словами, а повинна бути відкритою до нового. Життя саме для цього і дане: аби постійно дізнаватися щось нове, знайомитися із новими людьми, передавати щось від себе іншим.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0