Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева

Time Додано: субота, 13 серп. 2016, 11:02 ( близько 3 року назад )

Здавалося, ніщо не здатне порушити благосний спокій та патріархальність (якщо дане слово можна застосувати стосовно звичайної споруди) цієї п’ятиповерхівки на Вінницькій, 10. А як інакше – головній міській бібліотеці сам Бог велів велично й гідно нести звання «храму душі», де вже тут мінятися. Скоріше, закриття і тужливе «ех, були часи», аніж масштабний ремонт та нове життя.

По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева По-справжньому вільний простір готують для молоді Бердичева

Ноги всього того, що твориться нині у частині приміщення центральної бердичівської книгозбірні, ростуть із дня, коли у тутешній читальній залі (зараз її важко впізнати) оголосили про створення молодіжного центру «М-Формація». Тоді міський голова Василь Мазур, серед іншого, запропонував молоді два варіанти: нічого не робити і далі нарікати, мовляв, все навколо не так, чи самій взятися розвивати та змінювати рідне місто. Натомість пообіцяв всіляко сприяти усьому позитивному, нагальному, сучасному й креативному, що йтиме від юнаків та дівчат. Керівник молодіжної формації Тетяна Кущук, у свою чергу, запевнила, що дорослі намагатимуться створити у цих стінах все, що треба для молоді – ту ауру, в якій захочеться проводити вільний час, в якій однаково комфортно творити й відпочивати.

Від своїх слів вони не відмовилися: в «М-Формації» так само чітко усвідомлюють, що єдиний спосіб досягти успіху сьогодні – це рухатися зі швидкістю, з якою рухається світ. А то й швидше. Тож усе, що закрутилося тут, працює на одну мету: територія «М-Формації» має притягувати до себе нарівні з власною домівкою чи місцем роботи або навчання.

Фронт робіт у підрядників доволі широкий: колишню читальну залу та книгосховище перероблюють під простір для «М-Формації», в одному фойє облаштують нову читальну залу, в іншому – інтернет-центр, плюс повністю оновлять вбиральню. За інформацією виконроба, вони вже замінили електропроводку, «одягнули» в гіпсокартон та пошпаклювали стелю – скоро фарбуватимуть, так само пошпаклювали та готують до фарбування стіни, мінятимуть на нові радіатори опалення. Перед цим старі вікна замінили на металопластикові (поки що повністю оновили фасад, на черзі – решта), тож тепер частина робітників займається стяжками.

Поки деякі у місті доволі прогнозовано ширили чутки про ломбарди, кафе, «секонди» на місці бібліотеки, інші всерйоз велися на нісенітниці на кшталт «все віддадуть невідому кому, а постійні читачі лишаться ні з чим», «не буде вже де й над потрібним матеріалом попрацювати», «все у нас так»… Усе, чим вітчизняне законодавство «озброїло» книгозбірні, у Бердичеві залишається, вкотре наголошують бібліотекарі.

«Вільний простір», «коворкінг», «третє місце», «хаб»… Зазвичай, подібні території створюють у великих містах. А, створивши, люблять задекларувати, мовляв, заплати N-ну суму за проведений час – і займайся чим хочеш. Вільний простір по-бердичівські, «М-Формація» – це жодних грошей від городян. В обмін на їхнє прагнення не бути пасивними, на бажання народжувати ідеї у колі таких само активних й творчих особистостей, на готовність спробувати себе у розбудові успішного Бердичева.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Володимир Чайковський

Chatbubbles Коментарів: 0