Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Почесний громадянин Бердичева Іван Павленко відзначив 95-річний ювілей

Time Додано: четвер, 26 лист. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

У будинку офіцерів із девяностапятиріччям вітали ветерана, гвардійця, визволителя Бердичева, Почесного громадянина міста полковника Івана Васильовича Павленка. Це поважна дата і радісна подія не лише у житті ювіляра та його найближчого оточення, а й у житті всіх бердичівлян, відзначив у вітальному слові міський голова.

Почесний громадянин Бердичева Іван Павленко відзначив 95-річний ювілей

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Ми горді тим, що зберегли атмосферу любові, атмосферу поваги до ветеранів, зберігаємо і примножуємо той патріотизм до нашого рідного міста. І це завдяки вам, ветерани, завдяки Вам, Іван Васильович. Сьогодні в цей радісний для вас день я від щирого серця від себе особисто і від усього міста низько вам вклоняюся і щиро дякую за подвиги. Ви прожили гідне гарне життя”.

Родом ювіляр із Деснянського краю, з багатодітної родини. У 1932 році закінчив Батуринську середню школу, працював обліковцем у колгоспі, потім навчався в училищі. Сторінка за сторінкою ветеран гортав своє життя. Аж доки не дійшов до розділу під назвою “війна”. Усі тисячу чотириста днів, що їх Іван Павленко провів зі зброєю в руках, поруч із ним були бойові товариші – Анатолій Рибак та Степан Лівінський. Останній охарактеризизував свого однополчанина як людину-легенду, котра пройшла вогонь і воду. Витримала тяжкі умови, де слід було не лише вижити, а боротися й перемагати.

У складі визвольних військ Іван Павленко дійшов до Праги. Звідти пішки повернувся до Бердичева. У 1960 році демобілізувався, став працювати над відбудовою народного господарства. Також будував і свою родину. Нині ювіляр має двох синів, пятьох онуків та двох правнуків. На святкуванні діти щиросердечно дякували батьку за ті крила, якими він їх нагородив. Хвилиною мовчання гості вшанували память вірної супутниці ветерана – його дружини Олени Олефірівни, яка нещодавно пішла з життя. Понад 60 років пліч-о-пліч крокувала вона з Іваном Васильовичем.

Павленка знають в усіх бердичівських школах, він ніколи не відмовляється поспілкуватися з учнями, говорить голова міської ради ветеранів Сергій Железняк. В організації пишаються цією людиною.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів війни та праці: «Ветеранская городская организация любит этого человека за его скромность, его активность и беспринципность в решении всех вопросов. В любое время спросишь его: «Иван Васильевич, как здоровье?» - «Я на боевом посту еще», - ответ такой звучит».

Не лише у закладах освіти раді бачити ветерана. Для ювіляра завжди відчинені двері 26-ої Бердичівської артилерійської бригади. Її керівництво вручило Івану Павленку почесну відзнаку командира бригади.

Будучи на заслуженому відпочинку, ювіляр став одним із організаторів хору ветеранів війни та праці, якому судилося здобути звання народного. Певний час Іван Васильович і сам співав у цьому колективі.

Довголіття має бути не таким, як Сонце, бо воно згасає, не таким, як Місяць, бо він холодний, а таким, як небо – безкрайнім, проголошували гості свята. Вони бажали ювілярові міцного здоров’я та дожити мінімум до 100 років. А він обіцяв завдання це виконати.

Іван Павленко, ювіляр: “Буду стараться. Я хотел бы еще до 115 лет жить. Но как получится, не знаю”.

Завдяки таким особистостям, як Іван Васильович Павленко, місто має славне минуле, говорили на святі. А значить, і майбутнє його буде не менш славним.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0