Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Розвінчувач міфів Сергій Пасюк: «Люди мають знати правду про історію Бердичева»

Time Додано: понеділок, 15 жовт. 2018, 17:04 ( близько 1 місяця назад )

Той, хто цікавиться історією Бердичева, має право й повинен знати історію правдиву. У цьому переконаний дослідник минульщини Сергій Пасюк, котрий, з власних слів, прагне донести до людей те, що дізнався сам. В якості майданчика для донесення обрав проект «Вуличний університет», що вже не перший рік успішно діє у молодіжному центрі «М-Формація» на Вінницькій, 10.

Розвінчувач міфів Сергій Пасюк: «Люди мають знати правду про історію Бердичева»

Себе Сергій називає дослідником-аматором, серед іншого, каже, має на меті розвінчати міфи, що давно й міцно застовпили собі місце на сторінках історії Бердичева. У нього в союзниках, стверджує, не оповідки й чутки, а задокументовані факти.

До уваги слухачів «Вуличного університету» були представлені одразу кілька міфів, що, на думку Сергія Пасюка, мають бути зруйнованими раз і назавжди. Ну, зокрема, багато хто з бердичівлян пам’ятає бюст радянського державного діяча Михайла Фрунзе, що височів біля однойменного кінотеатру. У публікації однієї з радянських газет стверджувалося, мовляв колонну для бюста більшовицького командарма запозичили в імператора Олександра ІІ, пам’ятник якому свого часу розташовувався у сквері колишнього Будинку піонерів, і яка, зрештою, опинилася навпроти Універмагу.

Так само міфом називає Сергій Пасюк і твердження деяких закордонних сайтів, мовляв, під могильним каменем, що знаходиться на виході з Парку Шевченка на вулицю Шевченка дещо ліворуч, покоїться тіло святого Лібера – рабина-проповідника. На думку дослідника, святий так і залишився лежати посеред могил інших євреїв – праворуч від того самого виходу. У 30-х рр. ХХ століття тамтешнє кладовище зруйнували, а територію згодом вкрили асфальтом.

Наступне своє спілкування зі слухачами «Вуличного університету» Сергій Пасюк планує зробити виїзним, чи то б пак, вихідним. 22 жовтня усі бажаючі зможуть пройтися з дослідником історичними місцинами Бердичева.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0