Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Iryna Sliusarenko
Вам, "правдиві" журналісти, не ...
Time 17:06 - 20-06-2020
Працівники легкої промисловості приймали вітання із професійним святом
Chatbox Дик Роман
Хоч би раз в житті зняли матері ...
Time 21:04 - 12-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?

Time Додано: четвер, 23 вер. 2010, 06:00 ( майже 10 років назад )

Заборона ввозу “секонд-хенду” в Україну прямим чином торкатєься і бердичівських розповсюдників вживаного одягу, тому вони і підтримують усіх “секондхендівців” держави у протесті проти законопроекту, де передбачено закриття їхнього бізнесу. У Бердичеві чимало магазинів, де можна придбати дешевий одяг. У кожному працює від трьох до шести чоловік, які можуть втратити роботу, якщо Уряд прийме відповідне рішення.

“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?

Олена Мельничук, продавець магазину “Планета Секонд-хенд”: «Я хочу запитати у влади: чому мене позбавляють робочого місця? Я матір-одиначка, у мене двоє дітей. Я зараз стану на біржу, проживу я за 300 грн.? Звичайно, що ні. Це моє робоче місце! Я тільки проти.»

Наталія Мельничук, продавець магазину “Планета Секонд-хенд”: «Звичайно, я не хочу, щоб закривали “Секонд-хенди” по всій Україні. Моя сім’я, всі мої рідні одягаються у “Секонд-хенді”. Зараз я втрачу роботу, а всі ми залишимось без одягу. У нас немає тієї зарплати, щоб купляти дорогі речі у фірмових магазинах. Тут ми купляємо речі хорошої якості, гарні на вигляд.»

Головне, чим апелюють дилери та продавці це — невеликі заробітні плати у людей. На дорогі речі у тих просто не вистачає коштів, тому і йдуть до “секонду” та закуповують там усе, що потрібно.

Тетяна Рибакіна, директор магазину “Планета Секонд-хенд”: «В Україні багато незахищених верств населення, які не в змозі купувати дорогі речі. В наших магазинах куртка вітчизняного виробника коштує 500 грн., а на ринку — 800. але це китайські вироби, які є найдешевшими і неякісними. У нас одягаються як пенсіонери, так і студенти, і вчителі, і медики.»

Під виглядом “секонд-хенду” часто в Україну потрапляють абсолютно нові товари, які згодом продаються за комерційними розцінками. Уряд визнає такий бізнес тіньовим. Аби викрити його, Кабмін і хоче прийняти рішення про заборону розповсюдження вживаного одягу. У дилерів на це є своя думка.

Тетяна Рибакіна, директор магазину “Планета Секонд-хенд”: «Це не наша проблема, це проблема контролюючих органів. Вони повинні на державній митниці все контролювати, щоб під виглядом “секонд-хенду” в Україну не завозилися нові речі.»

Звичайно, каже директор магазину, до них теж часто потрапляє новий одяг, але вони продають його за ціною, що встановлена цього дня. Костюм, що може коштувати на ринку у районі шестиста гривень, говорить Тетяна Рибакіна, у них продається за шістдесят. Тому і вигідно пересічним громадянам одягатися у “секонд-хенді”, роблять висновок продавці.

Думки бердичівлян з цього приводу розділилися. Одні виступають проти заборони, інші — за. Ті, хто бажають подальшого функціонування “ секонду”, підтримують протестуючих.

Оксана, бердичівлянка: «Треба, щоб вони працювали, щоб ми мали місце, де одягнутися. У нас не вистачає коштів отоварюватися на ринку. Тут можна підібрати взуття, одяг та все інше, ціною у 5, 10, 12 грн. за кг.»

Валерій Анатолійович, бердичівлянин: «Я и моя семья всегда одеваемся в вещи, которые стоят дорого, но у нас их мало. У меня двое брюк, одна куртка и две пары обуви. Множество вещей можно заменить двумя-тремя хорошими вещами. Моя мама проходила когда-то в одном плащике. Мы просто по-другому должны относиться к вещизму, не перенимать у Запада то огромное колличество вещей, а быть людьми православными, смотреть по минимуму то, что нам нужно.»

Бердичівські розповсюджувачі “секонду” зібрали на захист свого бізнесу підписи мешканців міста та продавців і поїхали з ними до Житомира. Там приєдналися до протестуючих області й міста Вінниця. Усі підписи затвердять у мерії Житомира, а тоді віддадуть на розгляд до Верховної Ради.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 1

Chatbox Микола Миколайович

Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся

Time середа, 17 лип. 2019, 19:58 (близько 1 року назад)