Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Роман Бабенко
Соглашусь. Можно более тщательн ...
Time 11:52 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Л. Даренко
Наверное не следит никто за ним ...
Time 11:37 - 22-09-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Те, що вони люблять читати, бердичівляни доводитимуть... фотографіями

Time Додано: четвер, 22 вер. 2011, 06:00 ( близько 9 року назад )

Ось вже близько трьох тижнів бердичівські бібліотекарі намагаються довести собі й іншим, що Бердичів – місто, де люблять читати. На початку вересня, за ініціативи місцевих фахівців бібліотечної справи, у місті стартувала доволі незвичайна акція – усі бажаючі могли взяти участь у фотоконкурсі «Бердичів читаючий». Головна умова – аби головних героїв на фото було як мінімум двоє – читач і «слово на папері». Книжка, журнал, газета тощо...

Те, що вони люблять читати, бердичівляни доводитимуть... фотографіями

Дмитро Іванов, учасник фотоконкурсу: «Мне было интересно читать с самого детства, поэтому когда предложили поучаствовать в таком фотоконкурсе, сразу заинтересовался. Хочется немного придвинуть чтение к молодежи. Пока же среди них любви к книгам не наблюдается в отличие от людей моего возраста.»

Координатори проекту розповідають, що активність мешканців міста виявилась нижче очікуваної. Разом із тим відзначають: ті, хто все ж таки вирішив показати на широкий загал свої фототвори, дійсно люди творчі і непересічні.

Дар’я Веселовська, учасниця фотоконкурсу: «Мені дуже подобаються такі конкурси, вважаю, що у Бердичеві їх проводиться дуже мало. Мало таких конкурсів, в яких ти можеш безкоштовно презентувати свою творчість, продемоснтрувати творчий порив, можливо, допомогти комусь у чомусь, можливо, звернути на щось увагу людей. Вважаю, що цей фотоконкурс – потрібний і цікавий, потрібно проводити його щорічно. Він набиратиме обертів молодь зможе себе проявляти.»

Зловити цікаву миттєвість непросто, кожен із учасників підійшов до поставленого завдання по-своєму: комусь доводилося просто на льоту вихоплювати фотоапарат із сумки, хтось хвилинами «цілився» у свого об’єкта, ну а хтось, маючи у розпорядженні книгу, людину і час, перетворювався на сценариста, режисера й фотографа водночас, розпочинаючи цілу фотовиставу.

Петро Петровський, учасник фотоконкурсу: «Я представил три фотографии, которые идут в одной серии. Тема: хасиды, которые приехали в Бердичев на праздник Торы. Так сложилось, что я в тот день снимал это событие, и вот вышли такие фото. Еще на одной моей фотографии бабушка читает Библию. Снял я ее, когда в Бердичев пришли паломники. Кадр не постановочный, он был сделан случайно, исподтишка.»

Щодо того, чи збільшиться завдяки цьому фотоконкурсу кількість любителів книги, думки його учасників розділилися. Нарівні з такими, що не сумнівалися у тому, що Бердичів стане читати більше, були і ті хто мислив більш практично.

Петро Петровський, учасник фотоконкурсу: «Думаю, после этого конкурса люди читать больше не станут, вот фотографировать – может быть. Все-таки существует интернет. Ну разве что можно встретить кого-то с электронной книгой.»

Дар’я Веселовська, учасниця фотоконкурсу: «Чи допоможе цей конкурс у пропаганді читання? Думаю, ні. Все залежить від людини: якщо вона захоче взяти книжку і почитати – то візьме і буде читати.»

Якби там не було та усі – і учасники, і організатори «Бердичева читаючого» - сходяться у думці: такий захід пропагує творчість і небайдужість. А бібліотекарі до того ж нагадують: конкурс триватиме до 27-го вересня і попереджають: звичний образ працівника бібліотеки – тихої, зануреної у себе особи – ними вже давно забутий. І спокійного життя бердичівлянам вони не обіцяють.

Тетяна Кущук, координатор фотоконкурсу, провідний методист МЦБС: «Справа у тому, що сьогодні бібліотеки змінюють свої звичні сірі обличчя, намагаючись втілювати у свою роботу інноваційні методи. Вже не є дивиною такі форми роботи, як букросінг, бібліотечний флешмоб, бібліотечний квест і навіть така цікава річ як «Ніч у бібліотеці», до якої, правда, нам іще далекувато. Ми хочемо привернути увагу читача до бібліотеки, до книги взагалі, хочемо показати, що Бердичів – місто читаюче. Бібліотекарі – народ непосидючий і подібні акції ми проводитимемо доволі часто.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0