Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Переможцями волейбольного турніру пам’яті Героїв Небесної Сотні стали студентки Бердичівського педколеджу
Chatbox Роман Бабенко
Я тоже на волейбол записаться с ...
Time 17:28 - 26-11-2021
11-ро юних важкоатлетів вибороли перші місця на чемпіонаті області
Chatbox Роман Бабенко
Заниматься подобными видами спо ...
Time 09:47 - 12-11-2021
У «Бердичівтеплоенерго» чекають на Акти про готовність до опалювального сезону
Chatbox Роман Бабенко
Я тоже к отопительному сезону у ...
Time 10:21 - 26-10-2021
 За кредит від НЕФКО у Бердичеві замінять обладнання насосних станцій та частину труб
Chatbox Роман Бабенко
Возможность получить кредит это ...
Time 09:51 - 22-10-2021
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Роман Бабенко
спортивные кроссы, легкие для б ...
Time 21:04 - 20-10-2021
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві урочисто відкрито пам’ятник Оноре де Бальзаку

Time Додано: середа, 02 лист. 2011, 06:00 ( близько 10 року назад )

Приймати у себе делегатів із Франції Бердичів, здається, вже звик. Цього разу з короваєм біля міської ради зустрічали радника з питань економіки Посольства Франції в Україні Бернара Петро, директора будинку Оноре де Бальзака в Парижі Іва Ганьо, головного інвестора Комплексу Оноре де Бальзака Жана Роша та інших шановних гостей з Франції. Приїхали вони, аби відзначити разом із бердичівлянами історичну для міста подію — відкриття пам’ятника всесвітньовідомому французькому письменнику Оноре де Бальзаку. Перед початком відкриття було проведено невеличку прес-конференцію, під час якої гості та керівники міста ближче познайомилися та розповіли журналістам, якими зусиллями зводився Комплекс у Бердичеві. Взагалі, будівництво Комплексу виявилося результатом такого собі парі між Василем Мазуром та Жаном Рошем, зазначив останній. І дуже добре, що це парі переросло в гарну ідею, що успішно реалізувалася.

У Бердичеві урочисто відкрито пам’ятник Оноре де Бальзаку

Після конференції французам запропонували відвідати костел св. Варвари, де колись повінчався з Евеліною Ганською Оноре де Бальзак. А навпроти костелу, безпосередньо біля Комплексу імені письменника, вже чекали на хвилюючу подію — відкриття погруддя.

Як годиться на подібних урочистостях, із вітальними словами до присутніх звернулися представники влади.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Я думаю, що цей день запам’ятаємо ми усі. Це ще один крок до відродження слави міста Бердичева і ще один крок до гарного майбутнього нашого міста. Я всіх вітаю зі святом і переконаний: цей центр буде центром міжнаціонального спілкування, центром розвитку мистецьких зв’язків між Україною та Францією.»

Йосип Запаловський, голови Житомирської обласної ради: «Відкривається пам’ятник, а з часом і культурний центр Франції в місті Бердичеві. Приємно, що відомий французький письменник Оноре де Бальзак обрав Бердичів. Тут він пов’язав своє життя з Евеліною Ганською. Дійсно, подія, яка відбувається у Бердичеві, є свідченням того, що розвиваються культурні зв’язки між Україною та Францією. І не лише культурні, а й економічні.»

Відкриття пам’ятника, а згодом і самого Комплексу, це лише початок тісної співпраці між Бердичевом і французькими інвесторами. Результати першої роботи — вже є, каже Жан Рош.

Жан Рош, президент компанії “БЕТЕН Інтернешнл”: «Цього моменту ми чекали вже кілька років. Ви, мабуть, також помітили, що тротуари були захаращенні будматеріалами. Але, зрештою, наша споруда виросла і ви бачите монумент Оноре де Бальзака. Звичайно, що все це було практично неможливо здійснити без підтримки міського голови, за що йому я дуже вдячний.»

Ів Ганьо, директор будинку Оноре де Бальзака (м. Париж, Франція): «Священних місць, які мали надзвичайно важливе значення для Бальзака 4: 2 знаходяться у Франції (будинок Бальзака і його будинок в місті Саше) і 2 в Україні (костел св. Варвари та Палац у Верхівні). Звичайно, що будинок Бальзака у Парижі мав для письменника велике значення. Там він написав “Людську комедію” та багато інших творів. Але в Україні було його серце і для нього це було найважливіше.»

Бюст виготовив заслужений художник України Василь Фещенко. Перерізання червоної стрічки — і погруддя відкрито для присутніх. Тепер новий пам’ятник прикрашатиме місто Бердичів і робитиме його ще привабливішим для гостей.

А сам Комплекс відкриється перед Новим роком, мають надію французькі інвестори. Якщо так станеться, то у бердичівлян з’явиться ще одне місце для проведення відпочинку та свят.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0