Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Вогнем та залізом» - документальний фільм про бойовий шлях 26-ої артбригади
Chatbox Роман Федорович
CENSOREDы! а кто вас, уёбков, з ...
Time 15:52 - 08-09-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відбувся творчий звіт поета-пісняра Михайла Ковалка

Time Додано: четвер, 26 січ. 2012, 06:00 ( більше 7 року назад )

До Бердичева знову прийшло мистецьке свято — на головній сцені міста виступив громадський діяч, знаний науковець, поет, пісняр Михайло Ковалко. Писати вірші чоловік почав ще у дитинстві. Наразі у своєму здобутку він має 90 друковних праць, а також 35 винаходів. За це отримав звання “Заслуженний винахідник України”.

У Бердичеві відбувся творчий звіт поета-пісняра Михайла Ковалка

Михайло Ковалко, доктор технічних наук, академік, поет-пісняр: «Ще як послухав перший телефонний стовб,який передає якусь мелодію, коли до нього прикладеш вухо. Але я їхніколи не випускав у світ. Налаштували на це мене мої друзі і дружина. І ось так вірші пішли у життя. У мене є дуже багато присвят, у яких себе знаходять мої друзі.»

З 1998-го по 2002-ий рік він був народним депутатом по Бердичівському округу, тому це місто йому майже, як рідне. Тим більше, що тут у 2001-му році відбулася презентація його першої збірки “Дивлюсь на світ безмежний”. Тоді на шлях поета його благословив лауреат Шевченківської премії Володимир Забаштанський.

Михайло Ковалко, доктор технічних наук, академік, поет-пісняр: «Коли я більше детально познайомився з Бердичевом, з його історією, я зрозумів, що це місто осбливе. Місто великих творчих надбань, місто, яке може бути прикладом служіння і людям, і своїй країні. Це місто, з якого вийшло багато класичних творів, місто багате іменами.»

З двотисячного року Михайло Ковалко має статус “Почесний громадянин міста Бердичева”. Це високе звання він несе гордо та щоразу підтверджує новими віршами й піснями про Бердичів.

На творчий звіт разом із поетом приїхала його подруга, колега, композитор Алла Мігай. Вона розповідає: Михайло Петрович вражає її, перш за все, не як поет-пісняр, а як гарний та порядний сім’янин. Що і прослідковується у його творчості.

Алла Мігай, заслужений діяч мистецтв України: «Тематика нашої творчості — родинна. У нас є пісні для дідуся, бабусі, для маленьких діток, для закоханих і дуже багато патріотики. Першу пісню ми написали років сім-вісім тому, і для мене вона стала знаковою, бо її виконав народний артист України, головний режисер нашої національної опери Дмитро Гнатюк. І у мене в житті з’явилася нова хвиля, мої пісні стали виконувати народні артисти. Раніше я писала тільки для дітей.»

У подарунок бердичівлянам Алла Мігай прочитала декілька своїх власних віршів та виконала дві пісні, написані спільно з Михайлом Ковалком. Її артистичність бердичівляни запам’ятають назавжди, артистці плескали голосно та довго.

Не меншими оплесками глядачі зустрічали й артистів міського Палацу культури, які підготували двогодинний концерт чарівних пісень Михайла Ковалка.

Завітав на творчий вечір і Бердичівський міський голова Василь Мазур. Він подякував поету за чудовий вечір та вручив йому квіти.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Від творчого звіту Михайла Петровича Ковалка ми отримали заряд доброти. Це подарунок духовності і краси. Кожний його твір, вірш пронизані мудрістю, любов’ю і людським, гарним ставленням до будь-якого процесу. Навіть у невеличких віршах він підкреслює ту основну суть, що відбувається у житті.»

Наостанок прозвучала пісня Михайла Ковалка “Щастя і добра”, яку виконали артисти палацу культури разом із Михайлом Ковалком, Василем Мазуром та Аллою Мігай. Зала аплодувала стоячи…

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0