Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Поліцейські упродовж доби виявили у двох осіб наркотики
Chatbox Диана Ивасенко
А почему вы не рассказываете,ка ...
Time 14:04 - 17-05-2020
На завершення інженерного тижня у «гвардійській» школі запустили ракету
Chatbox М и х а и л К о в ...
Клево!!!
Time 15:18 - 16-02-2020
Фахівці управління Державної служби якості освіти зустрілись із представниками ДНЗ
Chatbox Ве Теор
Репортаж надзвичайно професійни ...
Time 19:16 - 25-01-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві завелися «ДоброНосики». Зі своєю Конституцією та банком.

Time Додано: четвер, 11 черв. 2015, 06:00 ( майже 5 років назад )

«Я присягаю на вірність своїм друзям. Зобов’язуюсь вірою і правдою служити нашому братству. У радості і в горі, у багатстві й бідності, на війні і у мирі, незалежно від відстані та часу обіцяю завжди усіляко допомагати друзям. Присягаю не зраджувати принципам добра, вірності, взаємодопомоги»…

У Бердичеві завелися «ДоброНосики». Зі своєю Конституцією та банком.

Ну, здається, все… Тепер можна офіційно заявити: у стінах бердичівської бібліотеки зародилися «ДоброНосики». Ні, до гостреньких, кирпатеньких та картопелькою носиків місцевих дітлахів назва цієї спільноти відношення не має: місія в її членів куди серйозніша – нести добро у люди. Не одну гарну ідею народили неспокійні голови бібліотекарів Бердичева: остання з таких – створення у книгозбірні літньої школи, активістами якої стануть маленькі та юні городяни.

Організатори підгадали так, аби перша ознайомлювальна зустріч «ДоброНосиків» відбулася в акурат на Міжнародний день друзів. Тож і говорили того дня здебільшого про дружбу і про все, що несе з собою це поняття. Серед іншого, малювали уявного друга: родзинкою дійства мало стати саме колективне його виконання, плюс кожен мав дописати до малюнка ті риси, без яких, на його думку, дружба – то не дружба. Із фантазією у бердичівської дітвори все гаразд: у цьому дорослі зайвий раз могли переконатися на цій зустрічі. Чому б другу, припустимо, не виглядати як «Сколопендра», з огірком замість руки, що розкидає повсюди цукерки й долари? Навіщо розкидає і чому саме їх? Тю, які ці дорослі недотепи – бо друг-сколопендра щедрий. Та якщо малюнки не надто свідчили про серйозне налаштування «доброносиків», то описані ними чесноти уявного друга не залишали іншої думки: ці діти добре розуміються на такому понятті як дружба. Якщо хочеш напроситися у друзі до бердичівських «ДоброНосиків», маєш бути як мінімум добрим, сміливим, розумним, сильним, класним, грайливим.

«ДоброНосики» – то таке товариство, в якому навіть установча зустріч не обійшлася без мультиків, ігор та конкурсів. Але серйозні документи на ній таки встигли затвердити. Зокрема, склали свій Основний Закон – «Конституцію Дружби», в якій зобов’язалися завжди прислухатися один до одного, не брехати, не кривдити один одного, підтримувати, допомагати і не залишати у біді. А ще затвердили офіційну емблему та утворили власну банківську установу – Банк Доброти. Кожен «доброносик» добровільно вніс у нього по 100 г цукерок, бібліотекарі зі свого боку поповнили капітал власноруч виготовленим печивом та узваром.

Кажуть, колись у скіфів дружба закріплялася кров’ю. «ДоброНосики» не пішли цим «кривавим» шляхом: вони від душі поласували банківськими внесками – тим і офіційно оформили відносини.

Привести з собою на наступну зустріч друга стало першим пунктом домашнього завдання, отриманого дітлахами. Пунктом другим кожному пропонувалося створити Щоденник Добрих Справ. А третім – принести будь-яку іграшку: пізніше, зібравши пристойну кількість, їх роздадуть дітям з особливими потребами. Збиратися у книгозбірні «ДоброНосики» постановили щосереди.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш





Chatbubbles Коментарів: 0