Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському районі в розпалі збір пізніх зернових та кормових культур

Time Додано: четвер, 06 жовт. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Господарства Бердичівського району продовжують збір пізніх зернових культур, викопування цукрових буряків, практично на стадії завершення посів озимих: пшениці і жита. Підсумки збору будуть підбивати через місяць-півтора, розповідає заступник голови Бердичівської райдержадміністрації Микола Климчук, а от про урожай ранніх зернових можна говорити вже сьогодні. Цьогоріч господарствами району було зібрано та намолочено більше 56-ти тисяч тонн зерна, що майже на 30% більше, ніж минулого року.

У Бердичівському районі в розпалі збір пізніх зернових та кормових культур

Пізні культури, що вирощують у районі, це, в основному, кукурудза та соя. З огляду на цифри, якими володіють у райдержадміністрації, 2011 рік можна назвати вдалим, каже Микола Климчук.

Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Кукурудзи на сьогодні зібрано з 15% площ. Урожайність непогана. Деякі господарства по 80-90ц з га збирають. Соняшник зібраний майже з 70% площі, урожайність порядка 17ц з га.»

Кожного року серед усіх господарств та підприємств району, говорить заступник, є свої лідери зі збору врожаю. Не винятком став і цей.

Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Найвищу урожайність кукурудзи показує село Буряки ПП “Атека” — 94ц з га і ТОВ “Зелений вал” с. Хажин — більше 80ц з га. Розпочато збирання сої. 20% зібрано — це досить непогано, бо збирають, в основному, ранньостиглі сорти.»

Цукрових буряків на Бердичівщини зібрано більш, як на 30% засіяної площі. Тут першість зі збору належить ПСП агрофірмі “Світанок”. 44 га буряків засіяно лише на полях у Закутинцях. З них планують зібрати як мінімум 4 тис. тонн продукту.

Микола Продиус, керівник бурякової групи: «На даному полі єрієнтовна врожайність — 405ц з га. Є, звичайно, більші врожаї, десь 450-460ц на деяких полях. Але, я думаю, що 405ц з га на цих грунтах Житомирської області це нормальний врожай. І цукристість — 18,5-18,9.»

Окрім збору врожаю, у районі триває посів озимих зернових: пшениці та жита. Щоправда, з цим процесом, який вже мав закінчитись, у фермерів виникли деякі проблеми,

Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «В цьому році посів озимих затягується через тривалу засуху. І в процентному відношенні орієнтовних показників площ посіву озимої пшениці ми відстаємо. Лише на 70% засіяно. І це не найгірший результат в області. Вся область та й сусідні області мають таку ситуацію.»

Вихід з цієї неприємної для господарств району ситуації є. Погода — штука вибаглива, каже Микола Климчук, тому керівники сільськогосподарських підприємств за немалі роки праці на землі вже встигли пристосуватися до подібних “подарунків” природи.

Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Завжди ми підстраховували недосів озимих зернових пересівом навесні ярих. Я думаю, так буде і в наступному році. Якщо ми недосіємо площу, господарства району разом із адміністрацією, з управлінням сільського господарства будемо коректувати площу, щоб компенсувати зерно, яке йде на випічку хліба, посівом ярих.»

Якісний та своєчасний збір врожаю залежить ще й від техніки. Бердичівщина нею повністю забезпечена, повідомив заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Стасюк.

Микола Стасюк, заступник начальника управління АПР Бердичівської РДА: «На сьогоднішній день в господарствах району нараховується 240 тракторів, 74 зернозбиральних комбайни, 14 бурякозбиральних комбайнів та ряд іншої сільгосптехніки, що забезпечує проведення комплексу сільськогосподарських робіт. Сюди включаються плуги, культиватори, сівалки, передпосівні обробні агрегати. Технічний стан машин відповідає потребам, щоб забезпечити своєчасне проведення робіт.»

Говорити про результати збору врожаю пізніх культур ще зарано, кажуть спеціалісти, але вони переконані: 2011 рік буде вдалим. Бердичівський район посяде не останнє місце в області і в Україні.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський





Chatbubbles Коментарів: 0