Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У боротьбу за здоров’я громади вступили бердичівські бібліотекарі

Time Додано: четвер, 21 лист. 2013, 06:00 ( більше 5 року назад )

Слова очільниці міської бібліотечної системи Людмили Лисюк про комфорт, тепло та повагу до людей дали старт унікальному проекту, що народився у стінах центральної бердичівської книгозбірні: у боротьбу за здоров’я громади віднині вступають місцеві бібліотекарі. Днями вони дізналися приємну новину: у рамках програми «Бібліоміст» першою серед 5-ти українських бібліотек бердичівська одержала грант для реалізації свого проекту «Ми обираємо здоров’я!».

У боротьбу за здоров’я громади вступили бердичівські бібліотекарі

Тетяна Кущук, провідний методист Бердичівської МЦБС, автор проекту: «У всьому світі отримання премій та грантів є такими собі «соціальними ліфтами», що допомагають людям реалізовувати себе та втілювати у життя гарні задуми. Особливо такі премії потрібні таким галузям, котрі мають недофінансування. За останні роки у Бердичеві деякі організації вигравали такі гранти і мені приємно повідомити, що бібліотека є лідером у цій справі. Це вже другий грант від програми «Бібліоміст», який ми отримали (перший це були 15 комп’ютерів для ЦБС). Цього разу ми виграли проект «Ми обираємо здоров’я!» Це бажання наше і наших партнерів зробити добру справу… Дуже багато людей не мають можливості отримати ту чи іншу інформацію, а бібліотека – це колосальний ресурс і ми маємо змогу поділитися ним з користувачами.»

Все задумане Тетяною Кущук, і справді, потребуватиме колосальних ресурсів. Не фінансових (їх забезпечить «Бібліоміст») – ресурсів натхнення та бажання бачити людей здоровими. Розуміючи це, авторка проекту, покликала у партнери місцевих лікарів, психологів, малих та дорослих членів колективу Центру неповносправних дітей «Насіння надії» та друзів із читацького об’єднання. Сам проект триватиме до 1-го червня 2014-го, і за цей час бібліотекарі мають намір проводити різноманітні заходи із «особливими дітьми», влаштовувати різного роду тематичні слайд-бесіди та медіа-презентації для дорослих, ігрові програми, зустрічі бердичівських учнів із дитячими лікарями. Свої засідання проведе «Школа Здорового способу життя»: під час них і діти, і дорослі зможуть поспілкуватися з медиками. І проходитиме все це як у стінах книгозбірні, так і лікарні. Однією з «родзинок» проекту Тетяна Кущук називає послугу «Заочний абонемент»: такого, каже, в країні ще не було. Першими користувачами «заочного абонементу» стануть пацієнти ортопедичного та дитячого відділень.

Тетяна Кущук, провідний методист Бердичівської МЦБС, автор проекту: «Дуже багато людей в силу певних обставин потрапляють на лікарняне ліжко, не маючи можливості урізноманітнити своє дозвілля. Ми будемо ходити до таких людей, проводити медіа-презентації, міні-заходи і, звичайно, носити літературу. Медики нас підтримали, окрім того, вже є домовленість з дитячим відділенням про показ там лялькових вистав. Нам залишається лише не опускати руки, не зачерствіти душею. І дякую усім, хто вірить в нас і буде нас підтримувати.»

Одного разу у бібліотеці відбувся творчий вечір цієї жінки. Вона читала свої вірші, а наприкінці запропонувала: «Якщо колись виникне потреба у пропаганді чогось «світлого і доброго», звертайтесь». І ось такий момент настав: практичний психолог Олена Лакизюк відповідатиме у проекті за проведення арт-терапії та психологічних тренінгів і семінарів.

Олена Лакизюк, практичний психолог ДНЗ № 15 «Ромашка»: «Работая с детьми, могу сказать о том, что нет информации у них типа «вот так может быть…». Как бы мы ни хотели, информация, поступающая сегодня нашим детям, наполнена сегодня не тем, что надо. Они уже понимают, что пить-курить – это нормально. И часто не знают, как нужно делать правильно. Все мы родом из детства и элементы той же арт-терапии всегда успешны, ибо в нас это есть, мы все любим рисовать и через рисунки открываем новые грани себя. И грани те уводят с той дорожки, на которую не хотелось, чтобы наши дети попадали.»

Із готовністю відгукнулися на пропозицію бібліотекарів взяти участь у проекті і бердичівські лікарі. Дивна річ, констатують вони: аптеки множаться, як гриби після дощу, ліки просто ошелешують своїм різноманіттям, вистачає і справжніх фахівців медичної справи…а хвороб більшає й більшає, і що найстрашніше, вони «молодішають».

Ірина Жицька, лікар-дерматовенеролог міської поліклініки: «Я дуже зраділа цьому проекту, адже причини нашого нездоров’я потрібно шукати не в збільшенні кількості аптек, а в тому, на що звертають увагу спеціалісти. Не лише моя думка, але думка усіх фахівців: наше здоров’я на 50-60% залежить від нас самих. Треба повертатися до тієї тези, якої нас навчали в інститутах: майбутнє за медициною профілактичною, профілактика – запорука нашого здоров’я.»

Харчування, вживання напоїв, робота, відпочинок, думки, зрештою – все це, на думку лікарів, впливає на людське здоров’я. Його убивць можна зупинити абсолютно неважкими змінами у житті. Відтепер в їхніх надійних союзниках працівники бібліотеки, тож залишається лише вірити в успішність проекту.

Ірина Жицька, лікар-дерматовенеролог міської поліклініки: «Дуже добре, що ця програма буде діяти в нашій лікарні: профілактика – вона має кілька рівнів. Первинна – це попередження наших хвороб, вторинна стосується тих, хто вже хворію, і передбачає зупинку хвороби, недопущення до інвалідності. І третинна профілактика – це для всіх верств населення, це наш спосіб життя. Я вірю у цю програму і вдячна нашим бібліотекарям за запрошення до участі в ній. Хочеться, аби городяни почули про цю програму, взяли у ній участь і відчули смак здоров’я.»

І наостанок… Створюючи проект «Ми обираємо здоров’я», Тетяна Кущук пообіцяла своїм майбутнім партнерам: «В незалежності від того, виграємо ми чи ні, від ідеї розрадити пацієнтам лікарні та хворим дітлахам їхні невеселі будні бібліотека не відмовиться».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0