Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Катерина Омельченк...
Выбирала себе квартиру на https ...
Time 11:59 - 22-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У центрі Бердичева урочисто запалили ханукальний світильник

Time Додано: неділя, 09 груд. 2012, 06:00 ( більше 6 року назад )

Цими вихідними бердичівляни стали свідками непересічної і певною мірою історичної події – запалення ханукальної менори. Це один з головних ритуалів великого єврейського свята Хануки, свята веселощів та радості у пам’ять про диво Боже, котре сталось дуже давно, ще до нашої ери.

У центрі Бердичева урочисто запалили   ханукальний світильник

Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Мы рады видеть вас на церемонии открытия веселого и светлого праздника Ханука, праздника, которому уже больше 2 тысяч лет. История его начинается во втором веке до новой эры, когда маленькая группа еврейских воинов смогла чудесным образом победить большую сирийскую армию. Потом они очистили оскверненный храм от идолов и снова начали служение».

Щоб розпочати службу, слід було запалити світильник – менору, продовжив рабин. У храмі знайшовся лише один глечик з олією, якого могло вистачити тільки на один день. Але Всевишній сотворив чудо – і олії вистачило на 8 днів. Саме протягом такого періоду відзначають Хануку у сучасності.

Цього року розділити радість свята єврейська громада запросила усіх бердичівлян. Для цього на площі біля кінотеатру встановили менору висотою понад 7 метрів – подарунок від маріупольської єврейської громади.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Від щирого серця хочу привітати вас із гарним єврейським свято Хануки, святом радісним і світлим. Бажаю усім щастя, здоров’я, добра і щоб завжди у Бердичеві була дружба між євреями, між українцями, між поляками та росіянами».

За традицією, ханукальний світильник має 8 свічок та одну центральну, яку запалюють першою і від якої запалюють усі інші. Цю місію за допомогою автовишки виконали міський голова та рабин.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ми з ребе вперше запалювали свічку, тому дуже хвилювалися і хотіли зробити це чимшвидше. Сніг трохи завадив, але думаю, що наступні свічки будуть запалюватися краще. Таку ідею подала єврейська громада і міська влада цю ідею підтримала. Я бачу, що ми зробили правильний крок, і наступного року сюди прийде ще більше людей. Адже усе, що починається у Бердичеві, переростає у традицію».

Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Уже стало традицией за последние десятилетия ставить в центральних частях крупных городов подобные меноры. Мы можем гордиться, що наш город присоединился к таким городам, как Москва, Киев, Днепропетровск, Одесса, Нью-Йорк, Лондон, где есть еврейские общины».

Відтепер кожного дня, протягом наступного тижня будуть запалювати чергову свічку менори, доки у суботу вона не горітиме повністю.

Анна Кац, бердичівлянка: «Это дорогой нам праздник и нам приятно, что в его честь наше руководство сделало такое массовое мероприятие».

Михайло Вайншельбойм, бердичівлянин: «Спасибо мэру, что сей час уважают людей всех національностей. Так и долино быть».

Єврейська громада задоволена, що цього року їй вдалось втілити давню ідею – надати святу Хануки більшої масовості, а Бердичеву – статусу серйозного єврейського центру.

Автор: Інна Плесна

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0