Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«В городе Бердичеве» підвели підсумки Міжнародного літературного конкурсу ім. В. Гроссмана

Time Додано: неділя, 08 груд. 2013, 06:00 ( більше 5 року назад )

Те, що таке поняття, як «Бердичів літературний», існує – факт, із яким не посперечається, мабуть, ніхто. Та настав час вкрутити до бердичівського «літературного механізму» деталь, котрої до цього відчутно не вистачало. На думку голови громадської організації «Добра справа» Юрія Балюка, цією деталлю має стати якісна проза, поєднана з Бердичевом. Тож і виникла у пана Юрія думка провести літературний конкурс. Не простий – міжнародний, імені письменника Василя Гроссмана, з відповідною назвою. «В городе Бердичеве».

«В городе Бердичеве» підвели підсумки Міжнародного літературного конкурсу ім. В. Гроссмана

Юрій Балюк, голова БМРГО «Добра справа», організатор конкурсу: «У роботах наших тогочасних земляків я не зустрічав торів про Бердичів. А тут ми несемо мету не лише виявити талановитих людей, але й також прославити місто, в якому живемо. Найголовніше – писати в незалежності від жанрів та часових рамок. Головне – бути творчим і виявити свій талант.»

Між робочими столами авторів та заповітними нагородами Юрій Балюк звів подвійний заслон із членів журі. Під пильне око визнаних письменників, очолюваних Михайлом Пасічником, твори потрапляли, лише отримавши схвальний відгук першої, так званої, «фокус-групи», до якої увійшла місцева творча інтелігенція.

Юрій Балюк, голова БМРГО «Добра справа», організатор конкурсу: «Як би там не було, але все одно під час роботи двох груп виникали певні дискусії, і я вважаю, це нормальною річчю. Можливо, у майбутньому ми використаємо іншу методу роботи, переймемо інший досвід, але на даний момент таку схему я вважаю оптимальною. Буди, звісно, вади, але ми їх подолали.»

І ось настав час підбивати підсумки… Третє місце і планшетний комп’ютер відійшли Оксані Гуменюк: дівчина, яка вже давно цікавилася долею бердичівського єврейства під час 2-ї світової війни, виклала свої думки у творі «На зорях душі живуть».

Філософія Костянтина Ковальчука теж принесла йому планшет та почесне ІІ-ге місце. Його «Ти пахнеш повітрям» – про те, що людина цим життям може пройти всього у двох іпостасях – хижаком чи жертвою.

Костянтин Ковальчук, автор твору «Ти пахнеш повітрям»: «Коли я відсилав роботи на конкурс, то не збирався вигравати: просто я зробив те, що мав зробити. Це життя: я є такий, який я є, і виходить так, як виходить. Коли я вийду на рівень хижака, то стану хижаком. Але зараз я – жертва, і мені дуже некомфортно відчувати себе у цій ролі.»

Екскурсія Олени Юрчик Кляштором Босих кармелітів призвела до написання твору «Стук». Як результат – І місце, планшет та безкоштовна туристична поїздка до Будапешту й Праги.

Єдина прикрість та, каже Юрій Балюк, що до Бердичева запізно надійшли роботи із Торонто та Сан-Франциско. Але лише один цей факт зміцнив його у думці: конкурсу «В городе Бердичеве-2014» бути.

Юрій Балюк, голова БМРГО «Добра справа», організатор конкурсу: «Бердичів завжди славився відомими талановитими іменами, і я вважаю, що цю плеяду треба розширювати: і тим, хто вже взяв участь у конкурсі, і потенційним учасникам необхідно «виписуватися», набувати досвіду й майстерності. Думаю, що літературні зорі зійдуть на небосхилі Бердичева. А чим їх буде більше, тим краще.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0