Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Роман Бабенко
спортивные кроссы, легкие для б ...
Time 21:04 - 20-10-2021
Covid-19 у Бердичеві: у лікарні – 90 пацієнтів
Chatbox Роман Бабенко
Болезнь конечно распространяетс ...
Time 16:19 - 20-10-2021
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Л. Даренко
Тоже решил приобщиться к спорту ...
Time 10:52 - 20-10-2021
Ірина Кучерук про те, як не втрапити на гачок шахраїв
Chatbox Л. Даренко
непосредственно в банке можно в ...
Time 12:38 - 18-10-2021
Ірина Кучерук про те, як не втрапити на гачок шахраїв
Chatbox Роман Бабенко
Чтобы с подобными проблемами не ...
Time 10:48 - 18-10-2021
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

“Відкриті душі” Бердичева заспівали Осанну осені

Time Додано: п'ятниця, 04 лист. 2011, 06:00 ( майже 10 років назад )

У неповторному Шопені, осінньому листі та прекрасних віршах потонула днями одна із зал дитячої бібліотеки: чергове засідання читацького об’єднання “Зустрічі відкритих душ” перетворилося на затишне спілкування із найромантичнішою порою року. Тональності зустрічі відповідало навіть вбрання чарівних ведучих, які запросили читачів на осінню прогулянку різномовними поетичними рядками.

“Відкриті душі” Бердичева заспівали Осанну осені

Дуже часто почуття до своєї землі походить від любові до рідної природи, відзначають місцеві фахівці бібліотечної справи, тож не дивно, що твори українських майстрів слова просочені особливим, не схожим на інших, букетом кольорів і відтінків.

Валентина Бойко, бібліотекар юнацького відділу центральної бібліотеки: “Наша література багата такими письменниками, як В. Сосюра, М. Рильський, І. Драч і наша сучасниця Л. Костенко. В її творчості є особливий цикл “Осінній карнавал”. У ньому відображена любов до краю, почуття, як потрібно любити нашу землю, нашу країну, наш народ. Л. Костенко є своєрідним містком між Лесею Українкою і сьогодненням.”

Якщо у звичайних людей осінні місяці нерідко викликають сум і навіть депресію, то для творчих особистостей — це пора творіння, підмічають бердичівські бібліотекарі. Поети відчувають шепотіння жовто-багряного килима, а мелодія дощових струн є особливо милою для їхніх сердець. Порівняно з незабутньою українською осінню не надто повезло її російській сестрі. Вона любила прогулюватися парком і наспівувати улюблені пісеньки. Але прийшли холоди і осінь захворіла. Нежить, кашель, все, як завжди...

Зрештою, під яким небом ти б не знаходився — українським чи російським, польським чи французьким — не можна не помітити, як воно із насиченого блакитного в одну мить може перетворитися на брудне сіре. Лише щойно з нього лило, як із відра, аж раптом з висоти людям знову сміється сонце. Все це осінь, під час якої співають серця поетів. І неважливо, якою мовою.

Вважається, що саме осінь підбиває певний підсумок чергового етапу людського життя, недарма, мабуть, кажуть “Кожен переживає свій листопад”. Свою невеличку осінь пережили і у “Зустрічах відкритих душ”. Але у результаті щеміння серця не виникло. Натомість з’явилося розуміння тих, кого вересень, жовтень та листопад надихали і надихають на написання щирих та задушевних творів.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділу центральної бібліотеки: “Можна пригадати багато цікавих сторінок: єсенінське “Отговорила роща золотая”, наприклад. Болдінська осінь у Пушкіна була дуже творчим періодом. Періодом злету, коли з’являлися нові поетичні рядки. Таких прикладів багато, і якщо замислитися, можна знайти пояснення такому явищу. Адже такої кількості кольорів, такого різнобарв’я, таких відтінків, що є осінню, немає жодна пора року. Просто треба вміти це побачити.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0