Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

За день до відкриття меморіалу «Слава героям» представники релігійних громад міста освятили його з надією на мир в Україні

Time Додано: неділя, 10 трав. 2015, 06:00 ( більше 4 року назад )

Меморіал «Слава героям», що на Соборній площі, за день до офіційного відкриття освятили представники релігійних конфесій Бердичева. Коштом громади його зробили у відносно стислі терміни.

За день до відкриття меморіалу «Слава героям» представники релігійних громад міста освятили його з надією на мир в Україні

У комплексі із Вічним Вогнем відтепер увіковічена пам'ять про тих, хто загинув за Батьківщину у різні роки. Героїв війн минулого століття та війни сьогодення вшановуватимуть тепер на цьому місці. Два шляхи поєднав у собі меморіал: дорогу трагічно загиблих на Майдані борців за краще майбутнє та шлях військовослужбовців, які ціною власного життя захищали Україну на сході в зоні антитерористичної операції.

Євгеній Шимченко, Благочинний Бердичівського округу (УПЦ КП): «Дійсно, дивлячись на цей меморіал і проходячи по пам'яті по історії України, по всесвітній історії, приходить на думку, що на цьому місці ми вшановуємо воїнів різних історичних епох, різних війн, воїнів, які виступали за різні політичні ідеали, але разом із тим ми розуміємо, що ми вшановуємо тих, які свої душі і життя поклали за Вітчизну».

Представники релігійних громад міста переконані: слава і пам'ять про героїв, які любили свою землю понад усе, назавжди залишиться у людських серцях. Адже герої живуть доти, поки про них пам’ятають. Боляче, кажуть, коли у родині героя з'являється новий герой, Коли живий старший ховає молодшого. Така втрата і ціна за мирне життя найболючіша.

Євгеній Шимченко, Благочинний Бердичівського округу (УПЦ КП): «Ветеран стоїть біля стели пам'яті і зі сльозами згадує ті роки, коли він захищав свою землю від нацистських загарбників. Він казав, що хотів цю річницю відсвяткувати разом зі своїм онуком. Але він загинув, захищаючи свою Вітчизну, Україну».

Вічний Вогонь у Бердичеві об'єднав бойову славу захисників України. Та дивлячись на нього, варто не забувати про вогонь у своєму серці, переконані у релігійних громадах. Від його тепла залежить багато. Коли його нема, людина стає байдужою. Такою вона не здатна на щиру шану, а її пам'ять нічого не варта.

Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Цікаво, що поняття вічного вогню згадується ще у Біблії. Більше трьох тисяч років тому Всевишній звернувся до Моісея після відкриття першого храму у пустелі, пояснюючи, як треба вести службу. Вічний Вогонь не мав згасати. Єврейська філософія каже, що жертовник, вівтар символізує серце людини. У нашому серці завжди повинен горіти вогонь. Мені здається, саме цей вогонь може символізувати той Вічний Вогонь, який горить біля меморіалу».

Сподіваються представники релігійних громад на те, що у молитві Україні вдасться випросити мир у Всевишнього, що таких героїв не стане більше, що перемир’я врешті настане.

Євгеній Шимченко, Благочинний Бердичівського округу (УПЦ КП): «Дивлячись на цей меморіал, згадуються роки, коли наші діди-прадіди виступали проти фашистської й нацистської навали. І вони перемогли. Україна не є агресором, вона захищає свою землю. І неодмінно перемога буде з Україною і українським народом».

Журналіст: Юлія Моцна

Оператор: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0