Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Заасфальтували вулицю Цадика. На черзі – її освітлення та продовження маршруту автобусів
Chatbox Алена Байбакова
Наконец-то! Можно уже ехать без ...
Time 01:33 - 02-12-2019
На пров. Заводському горів автомобіль Volkswagen Passat
Chatbox Алена Байбакова
Понабирают евроблях, дай Боже, ...
Time 01:28 - 02-12-2019
Київський режисер презентував у Бердичеві фільм про художника Сергія Танадайчука
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Меня, с Сергеем Танадайчуком, п ...
Time 12:03 - 21-10-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Замінять старі мережі на сучасні, не допустять забруднення водосховища з інших територій – буде чиста вода у Бердичеві

Time Додано: середа, 17 лип. 2019, 18:03 ( 5 міс. назад )

Проблема забезпечення Бердичева водою існувала ще за радянських часів: наявних артезіанських свердловин, запасів води у підземному горизонті було недостатньо, поверхневі води з річки Гнилоп’ять очищались на доволі примітивній станції знезалізнення. Цей фактор впливав на перспективи розвитку самого міста, промислового і житлового будівництва. Вода подавалася за графіком – по декілька годин вранці і ввечері. Аби розв’язати це стратегічне й життєвонеобхідне питання, на початку двохтисячних років розпочалось будівництво сучасної фільтрувальної станції – для очистки річкової води, потужністю 12 тис. кубометрів на добу. Бердичів став єдиним містом в Україні, в якому стартувало зведення такого дороговартісного, але такого знакового об’єкта, згідно Державної програми «Питна вода». У 2002 року виготовили нову проектну документацію – розпочалися будівельні роботи. У ході реалізації проекту вдалося залучити кошти не лише міського, але й державного та обласного бюджетів. Із цією метою доводилося переконувати урядовців усіх рівнів у нагальності питання фільтрувальної станції, об’єкт відвідували численні високопосадовці і, як результат, із року в рік виділялося фінансування на будову.

Замінять старі мережі на сучасні, не допустять забруднення водосховища з інших територій – буде чиста вода у Бердичеві

У 2012 році була введена в експлуатацію І черга фільтрувальної станції, а у 2016-му об’єкт вивели на повну проектну потужність. Одним з елементів очистки води на станції стало використання гіпохлориду натрію замість традиційного хлору. Дана технологія поширена у багатьох європейських країнах як більш сучасна і безпечна. Цим шляхом почали йти вже й в ряді інших міст України. У цілому на будівництво фільтрувальної станції було використано 32,2 млн. грн.: із них 22,3 млн. грн. – з державного бюджету; 1,4 млн. грн. з – обласного та 8,5 млн. грн. – із міського бюджету.

Але воду важливо не лише очистити – її необхідно транспортувати належної якості і без втрат. Насамперед, задля цього у місті замінили два магістральні водогони (дюкери): у жовтні 2014-го – під річкою Гнилоп’ять у бік Червоної Гори (довжина біля 200 м, діаметр 500 мм) та у вересні 2017-го – біля греблі у районі Кляштору (довжина 30 м, діаметр 500 мм). Це унеможливило потрапляння неочищеної води до водогону і, відповідно, витікання із нього.

Окрім того, за останні роки приділялась значна увага й іншим об’єктам водопостачання та водовідведення. Першим кроком виступила заміна насосного обладнання на усіх каналізаційних насосних станціях, у т. ч. на головній КНС. А найзнаковішою подією у цьому напрямку стало відновлення у 2016 році каналізування мікрорайонів Меблевої фабрики і Рафінадного заводу. Була збудована нова КНС на ІІ пров. Червоному, відновлено роботу КНС на Меблевій фабриці, побудовано (у т. ч. проведено під залізницею) самотічний та напірний колектори. Таким чином у Бердичеві вирішили проблему, що дісталася місту у спадок від збанкрутілих підприємств, які довели до повної руйнації каналізаційну мережу, що, у свою чергу, могло привести до екологічної катастрофи. Вартість робіт становила майже 3 млн. грн. Одночасно прийнято у жахливому стані КНС колишніх військових містечок, промислових підприємств (Меблева фабрика, Комбікормовий завод і т. д.). Також постійно проводилася заміна аварійних трубопроводів і запірної арматури та будівництво нових водогінних і каналізаційних мереж. Всього на 15 вулицях протяжністю майже 4 км. відремонтували 8 артезіанських свердловин, 5 підвищувальних насосних станцій.

Але враховуючи те, що мережі у місті в основному були побудовані у 2-й половині 19 сторіччя, сьогодні гостро стоїть питання їх заміни на сучасні. А це надзвичайно великі кошти. Тому першим кроком має виступити повна заміна мереж на більш ніж 40 вулицях (27 км) із найбільшою зношеністю водогінних труб та запірної арматури й енергоспоживаючого обладнання на насосних станціях. На це необхідно більше 60 млн. грн., і вже ведеться робота із залучення як державних коштів, так і коштів міжнародних фінансових інституцій. Перші напрацювання у даному напрямку вселяють оптимістичні надії на позитивний результат. Також відповідний державний орган має вжити заходи щодо недопущення потрапляння до водосховища, де здійснюється водозабір, забрудненої води з територій, що знаходяться вище по течії річки Гнилоп’ять (села Бистрик, Хажин, Бродецьке тощо).

У місті переконані: враховуючи вже проведені значні обсяги робіт, лише такий комплексний підхід, за підтримки держави, дасть результат у вигляді чистої води у кранах бердичівлян.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Дмитро Піньківський

Chatbubbles Коментарів: 0